Využijte svůj šťastný směr a vyhněte se těm, které v roce psa přináší nepříjemnosti

Pokud si můžete vybrat, využívejte své šťastné směry. Budete se tak cítit lépe, silnější, a budete více chráněni před nepříjemnostmi.

Sedejte si tak, abyste se dívali svým příznivým směrem. Zvýhodní vás to i v pracovních diskuzích. Vyzkoušejte si to, třeba u kulatého stolu, jak se cítíte při posunu k pro vás vhodnějšímu směru. Ale nepřehánějte to, tady má přednost prostor před časem, tak při výběru místa vždy zohledněte nejdříve prostorovou situaci. Nemá smysl sedět třeba zády ke dveřím, i když by  to byl váš nejšťastnější směr.

Při určování nejvhodnějších míst ke spaní by vaším šťastným směrem měla mířit vaše hlava.

K určení pro vás příznivých směrů se používá tzv. číslo KUA,
Vychází z devítiletého cyklu, takže závisí na vašem roku narození a na vašem pohlaví.

Zjistíte ho snadno podle této pomůcky: sečtěte všechna čísla vašeho roku narození až po jednociferné číslo ( příklad: 1+9+6+2=18 1+8=9 )
Výsledné číslo muži odečtou od 11 (  11- 9=2 )
Ženy k němu naopak přičtou 4 (9+4=13 1+3=(vždy sčítáme až k jednocifernému číslu)

Takže ženy narozené v roce 1962 mají číslo kua 4, muži narození v tomto roce mají číslo kua 2.

Pokud jste se narodili v lednu, nebo začátkem února před začátkem nového čínského roku, počítejte s rokem předchozím (např. zrozenci  12. 1. 1978 pracují s rokem 1977 )
Pokud nevíte začátek nového čínského roku v roce vašeho narození, použijte 5. únor.
(Pozor, jde tu o čínský solární rok- ten začína vždy kolem 3. – 5. února)

A teď už je to jednoduché, budete patřit do západní, nebo východní skupiny:

Pro čísla 2, 6, 7, 8 jsou výhodné směry jihozápad, západ, severozápad a severovýchod
Pro lidi s čísly: 1, 3, 4, 9 jsou výhodné oblasti a směry:
východ, jihovýchod, jih a sever

číslo 5 v této tabulce nemá žádný směr, ženy přiřazujeme k 8,
muže ke 2 (oba jsou v západní skupině)

Pro větší přesnost se podívejte na tuto tabulku, šťastné směry jsou seřazeny sestupně, nejvýhodnější je tzv. směr úspěchu:

Vaše číslo 1 2 3 4 6 7 8 9
směr úspěchu JV SV J S Z SZ JZ V
směr zdraví V Z S J SV JZ SZ JV
směr lásky J SZ JV V JZ SV Z S
směr osobního růstu S JZ V JV SZ Z SV J

 

Číslo Kua je vaším číslem v devítiletém cyklu. Staří Číňané totož neměli ani pojem „času“ jak ho vnímáme my. Nechápali jej lineárně (od rána do večera, od narození do důchodu,…), ale cyklicky.

Jejich zkoumání a pozorování času se tedy soustředilo na nikdy nekončící, variabilní, stále se opakující cykly.
Asi znáte dvanáctiletý cyklus zvířat (krysa, buvol, tygr…), jejich vlastnosti odpovídají energiím jejich roků. Také desetiletý cyklus – 5 proměn/prvků (dřevo, oheň, země, kov, voda) v jinovém a jangovém tvaru.

Rok 2018 v devítiletém cyklu

Letos máme rok psa a země (jang), nazývaný běžně „rok zemského psa.“ Dalším cyklem, který se s nimi prolíná je devítiletý cyklus čísel Kua (nebo též Devíti hvězd)
Základní tabulku 9 čísel, nebo také „magický čtverec“ už znáte, hodně se s ní pracuje ve feng-šuej prostoru.
V čase se tyto energie (hvězdy) pohybují (létají)
a letos je rok čísla 9
Tabulka pro tento rok vypadá takto:

Ve středu je číslo 9
a ostatní se také příslušně posunuly, abychom snadno
odečetli jak je v letošním roce ovlivní proudění energie.

Tak vy, co jste se narodili v letech kua 9 
se letos budete cítit ve středu všeho dění, svět kolem vás bude plný změn. Ale vám se nedoporučuje iniciovat, zahajovat cokoli nového. Energie středu je silná ale nevypočitatelná, budete získávat hodně podpory od okolí, ale cokoliv zahájíte bude příští rok jinak a budete muset své plány změnit. Tento rok držte krok se změnami a nesnažte se je ovládnout.
I v pracovní oblasti letos využívejte příležitosti které se naskytnou, nesnažte se vytvářet nové.

1: Tento rok se budete cítit dobře, je vhodný pro organizační záležitosti a plány do budoucna. Letos vám snáze půjde zaujmout vedoucí postavení, váš vliv vzroste. Můžete se také cítit disciplinovanější a odpovědnější.
Vhodný rok pro vytyčení dlouhodobých plánů, a to i v pracovní oblasti – vhodný čas pro reorganizace (půjde vám to dobře).

2: Letošní rok by pro vás mohl být finančně výhodný. Snadněji dosáhnete zisku, snadněji dokončíte své projekty, i dlouhodobé. Je to výhodný rok pro prodávání i pro žádost o zvýšení platu. Také dobrý rok pro zakládání nové firmy, nebo její uvedení na burzu.

3: Nebude vám chybět motivace a budete tvrdě pracovat. Rok u vás podporuje soutěživost. Dejte si pozor na přepracování, můžete mít pocit, že všechno zvládnete a přehnat to. Také je to doba dobré intuice. Celkově dobrý rok pro růst ve všech oblastech.

4: Mimořádně příjemný rok. V tomto roce se budete snáze prosazovat v rodině i v zaměstnání. Výborný čas na zlepšení své značky, svého jména. Okolí si vás všimne. Dobrý rok pro právníky.

5: Letošní rok pocítíte největší rozdíl v tomto cyklu: z loňského zářivého ohně jste se přesunuli k chladné vodě. Její tichá, klidná energie je velmi odlišná od čchi předchozích let. Snažte se využít situace, takové jaké jsou, a pracujte na sobě, na vylepšení dovedností (svých nebo i své firmy). Buďte opatrní, je tu nebezpečí spojené se změnami. A také možnost finančních potíží v důsledku optimismu předchozích let.

6: Usedlá a vyvážená energie tohoto letošního směru podporuje pomalý a vyvážený pokrok. Podporuje rodinný život a zlepšování vztahů. Neriskujte, snažte se vytěžit co nejvíc z toho co máte.

7:  Vaše ambice prudce stoupnou. Tato povzbuzující energie je ideální pro nové začátky, v osobním a hlavně v pracovním životě. Vhodný rok pro nové aktivity, případně o snahu dosáhnout dokonalosti v současných. V pracovní oblasti podporuje technické inovace a aktualizace.

8: Letos se budete cítit mimořádně dobře. Budete cítit více tvůrčích sil, zlepší se vaše komunikační schopnosti, zatoužíte po cestování. Vhodná doba na spolupráci s médii. Vhodná doba pro jakékoli nové začátky a pro rozvoj. Pokrok půjde pomaleji než loni, ale bude vás stát méně sil.

Vaše šťasté směry se nemění, ale každý rok se přesunují směry a oblasti na které je lepší si dávat pozor.

Tři hlavní pohromy v každém roce jsou:

  • Velkovévoda Jupiter
  • Žlutá pětka
  • Tři zabijáci

„Velkovévoda Jupiter“ se nazývá roční pohroma působící na patnáctistupňový úhel prostoru odpovídající směru zvířecího znamení roku.
Není dobré se tímto směrem dívat, ani tímto směrem cestovat a už vůbec ne, se stěhovat. Platí na poměrně úzký úhel 15° proti směru psa je to 112,5°- 127,5°(počítáno klasicky od severu) a je to také opačný směr – ke znamení psa 292,5°- 307,5°
Nestavte se k velkovévodovi čelem, ale raději ani zády.

Každý rok je potřeba se také přesvědčit kam se přestěhovala tzv. „žlutá pětka“ v našem prostoru, doma i v kanceláři.
O tuhle část časového vlivu se musíte starat, toužíte-li po blahobytu a úspěšném životě.

Žlutá pětka přináší smůlu ve formě ztrát, nemocí, nehod a překážek v postupu. Každý rok se postižený směr mění.

Ideální je, když je v letos severním sektoru kuchyně, protože ta je zdrojem tak dobré energie čchi, že smůlu žluté pětky přemůže. Jinak je potřeba v sektoru zasaženém žlutou pětkou upustit od jakýchkoli přestaveb i renovací. Ponechte tu oblast nerušenou, abyste ji neaktivizovali. Pokud už musíte podniknout nějaké úpravy a změny, třeba když malujete celý byt, postarejte se o to, aby práce letos nezačínaly v severním sektoru.

Největší problematickou oblast zabírají tzv. „Tři zabijáci“ (tradiční názvy jsou velmi malebné) zabírají v roce psa celý 90° úsek severního sektoru domu. A je opravdu dobré se vyhnout všem změnám, přestavbám a renovacím. Je to obtížné tabu, protože zabírá celou čtvrtinu prostoru. Léčbou proti Třem zabijákům je umístění rostlin a květin na severu.

Tady jsem shrnula všechny žluté – nepříjemné letošní směry do jednoho obrázku na kompasu. Na rozdíl od našich zvyklostí je ve Feng-šuej nahoře vždycky jih, jako strana od které přichází nejvíc energie čchi.

My, na západě, většinou nejsme zvyklí se zabývat vlivy času na naši činnost, na náš život, považujeme je za nevýznamné, zanedbatelné. A musím přiznat, že já také dávám přednost změnám v prostoru, než radám týkajících se času. Právě proto, že nejsme zvyklí se časem zabývat, pomíjíme tyto rady, a pak nemají praktický efekt. Ale přesto, když je tady ta příležitost, zkuste se na ně podívat a využít je. Vždyť je zbytečné potýkat se s překážkami, které nejsou nutné.

P:S: Já si ovšem pro své konzultace Feng-šuej vypracovávám podklad podle klientova data narození 🙂 (používám 4 pilíře osudu)

 

 

Milena Moudrá
Jsem architektka, konzultantka Feng-šuej a specializuji se na odstraňování únavy. Pomáhám lidem zařídit prostor tak, aby je podporoval v jejich cílech, a aby neztráceli sílu na zbytečných překážkách. Můj příběh najdete zde.>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.