Tři hlavní pohromy letošního roku Vepře

Ne, nelekejte se, není to tak dramatické, ale každý rok se podle praktiků Feng-šuej přesunují směry a oblasti na které je lepší si dávat pozor. 

Tři hlavní pohromy v každém roce se nazývají:

  • Velkovévoda Jupiter

  • Žlutá pětka

  • Tři zabijáci

„Velkovévoda Jupiter“

je roční pohroma působící na patnáctistupňový úhel prostoru odpovídající směru zvířecího znamení roku. Tedy proti němu, letos „útočí¨  proti Vepři, ze směru Hada.
Není dobré se tímto směrem dívat, ani tímto směrem cestovat a už vůbec ne, se stěhovat. Platí na poměrně úzký úhel 15° proti směru Vepře je to 142,5°- 157,5° (počítáno klasicky od severu, na obrázcích používám tradiční fengšuistické umístění : Jih je nahoře!) a je to také opačný směr – ke znamení vepře 322,5°- 337,5°
Nestavte se k velkovévodovi čelem, ale raději ani zády.

„Žlutá pětka“

Každý rok je potřeba se také přesvědčit kam se přestěhovala tzv. „žlutá pětka“ v našem prostoru, doma i v kanceláři.
O tuhle část časového vlivu se musíte starat, toužíte-li po blahobytu a úspěšném životě.

Žlutá pětka přináší smůlu ve formě ztrát, nemocí, nehod a překážek v postupu. Každý rok se postižený směr mění. V roce 2019 je pětka na jihozápadě. A protější směr – letos severovýchodní – je dobré také udržovat v klidu

V sektoru zasaženém žlutou pětkou je potřeba upustit od jakýchkoli přestaveb i renovací. Ponechte tu oblast nerušenou, abyste ji neaktivizovali. Pokud už musíte podniknout nějaké úpravy a změny, třeba když malujete celý byt, postarejte se o to, aby práce letos nezačínaly v jihozápadním sektoru. Ideální je, když je letos v tomto sektoru kuchyně, protože ta je zdrojem tak dobré energie čchi, že smůlu žluté pětky přemůže.

„Tři zabijáci“

Největší problematickou oblast zabírají tzv. „Tři zabijáci“ (tradiční názvy bývají velmi malebné). Zabírají v roce vepře celý 90° úsek západního sektoru domu.  A je opravdu dobré se vyhnout všem rušivým přestavbám a renovacím. Tady je hlavním nebezpečím rušivý zvuk. Pokud cvičíte na bubny, letos nehrajte v západní části domu. Stejně tak omezte zvuky stavebního nářadí, vrtaček a podobných nástrojů. Je to obtížné tabu, protože zabírá celou čtvrtinu prostoru. Léčbou proti Třem zabijákům je umístění dobrého světla na západě. Dbejte, ať je západní strana vašeho prostoru dobře osvětlená.

Tady jsem shrnula všechny hlavní žluté – problematické letošní směry do jednoho obrázku na kompasu.

Na rozdíl od našich zvyklostí je ve Feng-šuej nahoře vždycky jih, jako strana od které přichází nejvíce vyživující energie čchi.

 

My, na západě, většinou nejsme zvyklí se zabývat vlivy času na naši činnost, na náš život, považujeme je za nevýznamné, zanedbatelné. A musím přiznat, že já také dávám přednost změnám v prostoru, před radami týkajících se času. Právě proto, že nejsme zvyklí se časem zabývat, pomíjíme tyto rady, a pak nemají praktický efekt. Ale přesto, když je tady ta příležitost, zkuste se na ně podívat a využít je. Vždyť je zbytečné potýkat se s překážkami, které nejsou nutné.

 

Milena Moudrá
Jsem architektka, konzultantka Feng-šuej a specializuji se na odstraňování únavy. Pomáhám lidem zařídit prostor tak, aby je podporoval v jejich cílech, a aby neztráceli sílu na zbytečných překážkách. Můj příběh najdete zde.>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.