Taky nedokážete sníst tu žábu?

„Snězte tu žábu!“

 – to je známé heslo: Když hned ráno sníme tu žábu = uděláme tu potřebnou práci, do které se nám nechce, celý den pak bude pohodička.

Musím říct, že je to dobrá rada, ale mně moc nefunguje. Některé žáby jsou totiž opravdu velké a fakt fakt ošklivé. A závidím všem kdo se dokáží přimět k té důležité práci hned na začátku dne. Každý, komu se to daří, má nejen můj obdiv, ale i výsledky, ke kterým si může gratulovat.

Další  upřesnění té rady zní:

  • „Vaše žába je ten úkol, který může v dané chvíli co nejpozitivněji ovlivnit váš život a pracovní výsledky“. 
  • „Pokud musíte sníst dvě žáby, začněte s tou, která je odpornější.“ 
  • „Pokud už musíte sníst živou žábu, nemá smysl dlouho sedět a pozorovat ji.“

Mně se bohužel často dařilo pozorovat tu velkou ropuchu úkolu co mám před sebou tak dlouho, až se nafoukla, a bohužel nepraskla, jen se zvětšila. 🙁

Naštěstí jsem přišla na metodu jak na to, tedy jak na sebe, jak se přimět k té akci a chci se s vámi o ni podělit:

Zahajte den splněným úkolem

Pořád ještě se nedokážu vrhnout do nepříjemného úkolu hned po ránu, ale dobře mi funguje udělat nejdřív nějakou malou akci. Malou akci, která je prospěšná pro pokrok v životě a ještě se mi do ní chce 🙂 Je to velmi příjemné, udělám akci, můžu si ji odškrtnou a má nálada i energie vzroste. A pak mívám chuť i na další akce. Možná i na tu velkou ošklivou ropuchu co mne čeká. Ale i kdyby se ta velká akce nepovedla, mám už aspoň tu malou 🙂

Jsem moc ráda, že v tom nejsem sama, že jsou i další lidé , kteří raději začínají něčím snadným a příjemným. Mezi povzbuzujícími tituly jsem totiž objevila jednu z úplně jiné oblasti – z military. Knihu „Budíček! ustlat! nabít, zajistit!“ Je to přepsaná povzbuzující řeč amerického důstojníka, a není vůbec špatná i pro nás nevojáky.

„Pokud chcete změnit svět, začněte tím, že si ustelete postel.“

Píše tu, že život je náročný a někdy toho můžete udělat jen málo, abyste ovlivnili co přinese následující den. Někdy i tak jednoduchá věc, jako je stlaní postele může znamenat impuls, který potřebujete na začátku nového dne. Pokud si ráno ustelete, splníte první úkol dne. Přinese vám to pocit uspokojení a budete mít chuť splnit další úkol a pak další a další.

Popisuje dále jak to pomáhá například zraněným, když dokáží vstát a ustlat si, všiml si, že Saddám Husajn když byl v zajetí si nestlal. atd. Pokračuje dále o spolupráci a sebezapření ale mne zaujal ten začátek.

Když splníme první úkol dne, ať je jak chce malý, budeme na sebe hrdí a motivuje nás to ke splnění dalších a dalších úkolů.

Musím říct, že pro mne je to mnohem použitelnější rada, než ta o udělání toho nejdůležitějšího úkolu dne hned ráno. Protože důležité úkoly se často před člověkem tyčí jako obrovští sloni a on nemá pak sílu ani si ty obří úkoly naporcovat. Ale naplánovat si nějaký malý, snadno splnitelný úkol, a pak ho splnit, to je radost!

Tak mé doporučení pro začátek zlepšování svého života je, každý den ráno vynést za svého prostoru jednu věc, kterou už nepotřebujete. Každý den když jdete z domu ven vzít ssebou a vyhodit jeden předmět, který vám doma zabírá místo a bere vám energii.

Každý den si hned ráno zlepšíte náladu

Je to snadné, můžete pracovat s malými věcmi – kelímek od jogurtu, ponožky které už půl roku čekají že je někdo zašije, dárek kerý se vám nikdy nelíbil…, budete mít pocit uspokojení, že máte splněno a večer se budete vracet do lepšího prostředí.

A nemusíte se bát, že vám příliš brzo dojdou věci, většina lidí naopak bude překvapena kolik se toho dá vyhodit 🙂

Každý den vyneste jeden nefungující krám. Nejlépe rovnou do popelnice. Udělejte to cestou do práce a hned budete mít lepší náladu – máte splněno. Můžete si odškrtnout 1. úkol dnešního dne a večer se budete vracet do zase o kousek lepšího místa. :-)

Pokračujte akcemi, které zlepší váš život

Velké akce, velké změny si žádají velké množství energie.  To bývá někdy obava lidí, kteří by rádi využili Feng-šuej, ale bojí se, že dostanou rady, které nedokáží uskutečnit. Tedy, nedokáží je uskutečnit hned. A tak raději neudělají nic. Protože ta velká akce je děsí.

Tyto obavy velmi dobře chápu. Ale nemusíte se bát, protože změny a jejich rychlost zůstává ve vašich rukou. Důležité je začít, malými krůčky, které se vám budou líbit – a pak pokračovat 🙂 

O mých konzultacích: http://milenamoudra.cz/kontakt/

Nedávno jsem mluvila se svou klientkou, konzultovala jsem u ní v bytě před půl rokem a prohlížely jsme si fotky, jak to vypadá teď a povídaly si, jak se jí daří posunovat se v životě. Moc se mi líbilo, když řekla: „Postupuje to zvolna, ale cítím, že jsem to pořád víc a víc já.“

Tak doporučuji k uspořádání svého prostoru, zlepšování života, začněte i s malou akcí ale každý den. Můžete začít s tím vynášením odpadu, pak můžete třeba mít každý den na stole živou květinu… Každý den posunujte svůj prostor ke svému lepšímu životu. Rychlost změn je pro každého osobní věcí. Důležité je vědět, že jste na dobré cestě. Postupujte třeba zvolna, ale víc a víc k sobě a k tomu co od života chcete.

Milena Moudrá
Jsem architektka, konzultantka Feng-šuej a specializuji se na odstraňování únavy. Pomáhám lidem zařídit prostor tak, aby je podporoval v jejich cílech, a aby neztráceli sílu na zbytečných překážkách. Můj příběh najdete zde.>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.