Přípravy a plány pro rok psa, nebo spíše pro rok vize

Když se sladíme s vládnoucími energiemi, půjde nám náš život lépe. Když jdeme proti toku času, zbytečně se vyčerpáváme a zkracujeme si tak život. Jistě, můžeme fungovat stále ve stejném stylu i tempu, bez ohledu na čas, tedy jen dokud to člověka nezabije.
Lidé jsou denní tvorové a pokud žijeme a pracujeme v noci, unavuje nás to víc než ve dne. Ale dá se to. Stejně je to s ročním cyklem. Můžeme i v zimě, v době odpočinku a usebrání se, pracovat „na plný plyn“. Následky se projeví jako jarní únava, ale tu můžeme rozehnat celaskonem a pokračovat dál. Dá se to – ale je to zbytečné vyčerpávání vlastních životních sil, zbytečná únava.

Stejně tak čínský cyklus dvanácti ročních zvířat, nám ukazuje které jemnější vlivy přináší čas. Můžeme si jich všimnout, a hlavně je využít. Energie času jsou v čínském horoskopu pojmenovány po zvířatech, protože tak si snáze představíme jak se ta která energie projevuje.

Tento rok se nazývá rokem Zemského Psa, a jeho energie budou takové – jako drsný hlídací pes – jangová země, jangový kov. Dalším cyklem, který se s nimi prolíná je devítiletý cyklus  Devíti hvězd. Tady nám povládne hvězda ohně (jang).

Jak nám tedy Zemitý Pes spolu s ohnivou hvězdou ovlivní jednotlivé oblasti života, jak si je nastavit a čeho se naopak vyvarovat?

Pes je dobrý přítel a pomocník, loajální, věrný ochránce. Anebo nepříjemný nepřítel, který umí i ošklivě kousnout. Kdo čekal, že si po pracovitém Kohoutovi letos oddychne, bude zklamán. Pes je přísný hlídač a tak nás čeká poměrně složitý a náročný rok. Všechny energie/proměny jsou v jangovém tvaru, to znamená, že pro dobré využití času je potřeba být aktivní. Soustředit se na to, že Já jsem hybatelem, aktivátorem všeho dění. Nečekat až jak se co vyvrbí, nenechávat věci vyhnít, to by letos k dobrým výsledkům nevedlo.

Letos musíme ukázat tomu psovi tu kost kterou chceme, kterou nám má přinést. Je to rok jasných vizí, cílů, které jasně formulujeme. A jsou to naše vlastní vize, vlastní cíle.

Připravte si teď, v prvních měsících roku nástěnku snů (visionboard). Nástěnka snů se používá protože funguje. Když máme své plány před očima, snáze se na ně upamatujeme, snáze je zhmotňujeme, neuhneme ze své cesty.

Ale pozor, není důležité CO budeme mít, ale jak se s tím budeme cítit. Nezapomeňte si to také naplánovat. Začínejte vždy s nadšením – ohnivá energie radosti je důležitá pro vaši vizi, bez ní to nemá cenu. Pak se postavte nohama na zem a uvažte jak jsou vaše plány reálné. A pak vám je kovová energie roku pomůže pěkně naplánovat. Pokud si uděláte plán s jasným cílem, letošní Pes vám bude nápomocen a může vám přinést i opravdu velkou kost – když si na ni ukážete. Nezapomeňte dodržovat pravidla, Pes, jejich strážce, vám jejich obcházení neodpustí. Zato se můžete vyhnout konfliktům a překážkám – letos je nezdolávejte, obejděte je.

Pro vaše plány životní i pracovní platí letos základní pravidloBuďte sami sebou, dělejte to podle sebe. Ale to neznamená že musíte všechno zvládnout sami, naopak pes i vlk žije ve smečce, přiberte si kolegu, partnera, nechte si pomoct. Dobré vztahy vám na vaší životní cestě pomohou. A vyhýbejte se konfliktům, letos by mohly být krvavé.

Osobní vztahy letos v roce Psa požadují jasnou domluvu, jasná pravidla. Vytvoře je, nastavte si pravidla, a vyhlašte je, ať je všichni znají. Protože kde nejsou pravidla, tam je boj. Letos není čas pro nejasnosti a špatné pochopení. A chraňte si, co je vaše. Zkontrolujte si všechny smlouvy. Uzavřete jasné dohody. Nežeňte se do nejasné budoucnosti, vyřešte věci teď. Uzavřete smlouvu – sňatek. Pokud je váš partner tím co chcete, vemte si ho, podstupte ty rituály.

Podívejte se na své zdroje, na svou rodinu – daří se jí dobře?  A také na své tělo, svou  kondici, své zdraví. Daří se vám dobře? Jde hlavně o  preventivní ochranu naší imunity. Podívejte se jak se máte, jaké máte výsledky, jak jste s nimi spokojeni, jestli vám to funguje. Nebojte se letos inovovat své procesy, – stravování, cvičení, zvládání (vyhýbání se) stresu… Ať se vám dobře daří.  A neseďte doma, jděte ven, třeba i s celou rodinou.

Oblast bohatství a vůbec životního požehnání nám letošní Pes pomáhá chránit takovou jaká je. Pokud chcete expandovat, získat více peněz, nebo i čehokoli jiného, budete se o to muset osobně zasloužit. Chraňťe si své bohatství, ať jsou to věci nebo lidé, rodina, přátelé, spolupracovníci… Ať se vám vaše ovečky nerozeběhnou. A také si přečtěte všechny své pojistné smlouvy, i to co je malým písmem, nechte si všechno vysvětlit. Využívejte pomoci rádců, expertů, vše si pořádně promyslete, nechoďte do nejistoty.

Dělat správné věci správně, to je heslem tohoto roku. Letos se snažte dělat všechno jednoduše – a správně. To znamená, že pro nás bude nejlepší nastavit si vlastní pravidla. Protože když to neuděláme, nastaví nám je někdo jiný. A pak ta pravidla dodržovat. Vše staré, co nefunguje, zrušte. A nenechte se blokovat svými vztahy. Letošní rok je o vaší vizi, nenechte si o toho kecat, i svým pomocníkům řekněte co chcete a jak to chcete – jasná řeč, jasná pravidla.

Pro budoucnost si plánujte jistotu, výživu, nové zdroje. Nepořizujte si hlouposti, věci, které vás budou vyčerpávat. Vždy když si pořídíme něco nového, přináší nám to starosti, protože se o to budeme muset starat. Tak si dejme pozor ať nám ta radost, kterou to nové je, mnohonásobně převáží tu starost, kterou s tím budeme mít. A také – nenechte si do toho muvit, zvlášť rodina dokáže budoucí plány ošklivě zkritizovat – nenechte se!

Domov letos doporučuji zařizovat pro celou rodinu, v klasickém českém stylu. Tak aby bylo teplo domova zdrojem energie pro všechny. Nezůstávat v tradicích, které nefungují, ale využít ty, které fungují. Všechny inovace ať vycházejí z tradic. Letos si nepořizujte nic na co nemáte peníze, nesnažte se expandovat do příliš velkých prostor. Nové bydlení, nebo kanceláře ano, ale ne větší, než na co máte teď.

Vaše vize by neměla být uzavřená, ukončená, nechte si prostor pro rozšiřování. A dejte si pozor ať vaše vize odpovídá vám – vaší životní cestě, ať vám to k té vizi jde samo a snadno, ať to nelámete násilím. Když se na svou vizi podíváte, musí vás lákat, přitahovat, přinášet radost a vnitřní naplnění. Také si dejte pozor ať vaše cíle nejsou jen masáží pro vaše ego, ať přinášejí užitek, nejen osobní slávu.

Možná to opakuji příliš často, ale každý občas sklouzneme k plánům, které „by se měly“ a „měla bych“ a „bylo by dobré kdyby..“ Vaše vize by měla být vaše vlastní, protože ten Pes přinese tu kost na kterou mu ukážete.

 

Přeji vám ať se vám všechna vaše přání splní, ať dosáhnete všech svých cílů, a ať z nich máte tu největší radost 😀

 

 

 

 

 

 

 

Milena Moudrá
Jsem architektka, konzultantka Feng-šuej a specializuji se na odstraňování únavy. Pomáhám lidem zařídit prostor tak, aby je podporoval v jejich cílech, a aby neztráceli sílu na zbytečných překážkách. Můj příběh najdete zde.>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.