Pohromy v roce Krysy

Každý rok se podle praktiků Feng-šuej přesunují směry a oblasti na které je lepší si dávat pozor. 

Tři hlavní pohromy týkající se směrů a prostoru se nazývají:

  • Velkovévoda Jupiter

  • Žlutá pětka

  • Tři zabijáci

Není to až tak dramatické, ale pokud můžeme, je lepší se nepříjemnostem vyhnout.

„Velkovévoda Jupiter“

je v každém roce ohrožení, které přichází ze směru přímo proti vládnoucímu zvířecímu znamení roku. Jedná se o patnáctistupňový úhel prostoru. Letos „útočí¨  proti Kryse, která je přímo na severu, ze směru Koně, z jihu. Nedoporučuje se tímto směrem dívat, ani tímto směrem cestovat a už vůbec ne, se stěhovat. Platí na poměrně úzký úhel 15° proti směru Krysy, přímo na jih. Je to úhel 172,5°- 187,5° (počítáno klasicky od severu,)  a je to také opačný směr – ke znamení Krysy, tedy přímo na sever, 352,5°- 7,5°.
Nestavte se k velkovévodovi čelem ani zády.

„Žlutá pětka“

Každý rok je také potřeba se podívat kam se přestěhovala tzv. „žlutá pětka“ v našem prostoru, doma i v kanceláři. Tento vliv se týká nemovitostí a jak se o ně starat, toužíte-li po blahobytu a úspěšném životě.

Žlutá pětka přináší smůlu ve formě ztrát, nemocí, nehod a překážek v postupu. Každý rok se postižený směr mění. V roce 2020 je pětka na východě. A protější směr – letos západní – je dobré také udržovat v klidu. (Jedná se o 45° úhel, ze středu prostoru směrem na východ)

V sektoru zasaženém žlutou pětkou je potřeba upustit od jakýchkoli přestaveb i renovací. Ponechte tu oblast nerušenou, abyste ji neaktivizovali. Pokud už musíte podniknout nějaké úpravy a změny, třeba když malujete celý byt, postarejte se o to, aby práce letos nezačínaly ve východním sektoru. Ideální je, když je letos v tomto sektoru kuchyně, protože ta je vždy zdrojem tak dobré energie čchi, že smůlu žluté pětky přemůže.

„Tři zabijáci“

Největší problematická oblast, s malebným názvem, zabírá celý 90° úsek. Letošní rok – 2020 – je to celý jižní sektor domu.  A je opravdu dobré se zde vyhnout všem přístavbám a renovacím. Tady je letos hlavním nebezpečím oheň, ohnivé energie. Pokud třeba zapalujete svíčky, vykuřujete, vyhněte se jižní části domu. Je to obtížné tabu, protože zabírá celou čtvrtinu prostoru. Léčbou proti Třem zabijákům je letos umístění krystalů, nebo otevřené mísy s půdou, na jižní straně.

Tady jsem shrnula všechny hlavní žluté – problematické letošní směry do jednoho obrázku. Na rozdíl od našich zvyklostí je ve Feng-šuej nahoře vždycky jih, jako strana od které přichází nejvíce vyživující energie čchi.

My, na západě, většinou nejsme zvyklí se zabývat vlivy času na naši činnost, na náš život, považujeme je za nevýznamné, zanedbatelné. A musím přiznat, že já také dávám přednost změnám v prostoru, před radami týkajících se času. Právě proto, že nejsme zvyklí se časem zabývat, pomíjíme tyto rady, a pak nemají praktický efekt. Ale přesto, když je tady ta příležitost, zkuste se na ně podívat a využít je. Vždyť je zbytečné potýkat se s překážkami, které nejsou nutné.

Své vlastní znamení a co vás čeká v roce Krysy najdete v Ebooku ZDE

Milena Moudrá
Jsem architektka, konzultantka Feng-šuej a specializuji se na odstraňování únavy. Pomáhám lidem zařídit prostor tak, aby je podporoval v jejich cílech, a aby neztráceli sílu na zbytečných překážkách. Můj příběh najdete zde.>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.