Očista prostoru (2.)

Sůl

 

Teď je při čištění prostoru populární práce se solí, aspoň se mne na to dost lidé ptají, tak jsem napsala pár tipů:

Sůl je velmi dobře použitelná k očistě. Funguje na očistu fyzickou. (Mokrým hadříkem namočeným do soli skvěle vyčistíme třeba zašlé nádobí.) Ale je to hlavně skvělý materiál pro očistu od negativních energií. A v současnosti je velmi levná a snadno dostupná.

Při rituálech se používá stejně jako rýže – rozhazuje se do prostoru, nechá se pak nějakou dobu (max. do druhého dne, ale raději jen do večera,) ležet, pak smést a vyhodit. Nenechávejte si takto použitou sůl, ani třeba na sypání chodníku v zimě.

Rituály mají stejný postup, jako jsem psala o vykuřování – při soustředěné akci médium (dým, sůl..) natáhne do sebe energie a ty pak i s ním vyvětráme, vypudíme (vyhodíme) a pak naplníme prostor novou energií.

Pomocí soli také vymezujeme prostor, který ošetřujeme. Pokud děláte větší rituál, včetně osobních příprav – očišťování, půst apod., je vhodné, z více důvodů, vymezit prostor pro který rituál děláme. Vysypeme kolem celého prostoru ohrádku ze soli. Nebo začínáme rituál rozhozením soli do prostoru, tak aby skutečně rovnoměrně pokryla podlahu místa.

Také doporučuji omýt solí předměty, které máme po někom, zděděné nebo koupené. zbavíme se tak energie a vlivu předchozích majitelů.

V současnosti je také na internetu často zmiňovaný postup kdy se do každého rohu místnosti nasype tak kilo soli a po týdnu, maximálně po měsíci, vyhodí. To samozřejmě není aktivní rituál, spíše posílí každodenní očistnou praxi. Sůl v mísách musíte vyhodit i s tou mísou, nedá se pak už používat. (Já sypu sůl na hromádku na otevřený pytlík, pak se to snadno vyhodí i se vší negativitou, kterou sůl nasbírala)

Je to dobré řešení třeba pro dovolenou. Před odjezdem rozmístíte sůl a po návratu ji hned vynesete do popelnice. Vracíte se do vyčištěného prostoru, který můžete zaplnit svou novou, nově načerpanou energií. 

Pokud si dáte sůl pod lůžko, doporučuji pod nohy, pod hlavou by mohla působit příliš intenzivně a rušit váš spánek.

Zvuk

Další možnosti očisty jsou pomocí zvuku – zejména harmonické vibrace tibetských mís působí velmi dobře, nejen čistí, ale přímo vyrovnávají, harmonizují energie.

Ale můžete použít i bubny, nebo jiné hudební efekty, které přímo rozvibrují váš dům a všechny staré energie z něj „vytřesou“. To je tradiční japonský postup – negativní energie a všichni zlí duchové se „vybubnují“ ven.

Nezapomeňte pak vyvětrat a dodat domu vaši vlastní energii!

 

Posílení energie bytu pomocí amuletů, posvěcených předmětů apod. je tradiční ve všech kulturách. Pokud použijete něco exotického, doporučuji si opravdu zjistit jak se ten předmět používá.

 

Vyberte si metodu, která se vám líbí a používejte ji! Můžete zůstat u té pro vás nejjednodušší variantě rituálu, nebo si vytvářet vlastní kombinace.

Další dobré rady a inspiraci najdete např. v knize od Lilian Too: Feng-šuej / 168 způsobů jak dodat harmonii svému domovu.

Posilování vlastní energie čchi, očista mysli, posilování aury je samozřejmě také důležité. Proto všechny ty úpravy a očisty svého prostoru děláme. Abychom posílili sami sebe, abychom zjednodušili a rozveselili svůj život!

 

Milena Moudrá
Jsem architektka, konzultantka Feng-šuej a specializuji se na odstraňování únavy. Pomáhám lidem zařídit prostor tak, aby je podporoval v jejich cílech, a aby neztráceli sílu na zbytečných překážkách. Můj příběh najdete zde.>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.