Najděte svůj šťastný směr

Pokud si můžete vybrat, využívejte své šťastné směry. Budete se tak cítit lépe, silnější, a budete více chráněni před nepříjemnostmi.

Sedejte si tak, abyste se dívali svým příznivým směrem. Je to jeden z tipů v mém eBooku „Jak si uspořádat pracoviště pro lepší výkon i život“. Zvýhodní vás to totiž i v pracovních diskuzích. Vyzkoušejte si to, třeba u kulatého stolu, jak se cítíte při posunu do pro vás vhodnějšího směru.

Když se budete dívat svým šťastným směrem, získáte více úspěchů i životní radosti. To platí při sezení na pracovišti i u jídla.

Ale nepřehánějte to, tady má přednost prostor před časem. Při výběru místa vždy zohledněte nejdříve prostorovou situaci. Nemá smysl sedět třeba zády ke dveřím, i když by  to byl váš nejšťastnější směr.

Stejně tak, při určování nejvhodnějších míst ke spaní by vaším šťastným směrem měla mířit vaše hlava. Ale opět, tyto šťastné směry využíváme, když máme na výběr z více dobrých možností.

Šťastné – a méně šťastné směry vycházejí z časového cyklu. K jejich určení se používá tzv. číslo KUA.

Staří Číňané totož neměli ani pojem „času“ jak ho vnímáme my. Nechápali jej lineárně (od rána do večera, od narození do důchodu,…), ale cyklicky. Jejich zkoumání a pozorování času se tedy soustředilo na nikdy nekončící, variabilní, stále se opakující cykly.
Asi znáte dvanáctiletý cyklus zvířat (krysa, buvol, tygr…), jejich vlastnosti odpovídají energiím jejich roků. Také je známý desetiletý cyklus – 5 proměn/prvků (dřevo, oheň, země, kov, voda) v jinovém a jangovém tvaru, který ovlivňuje naše životy.

Čísla Kua označují vlivy v devítiletém cyklu. (Možná je znáte jako „Letící/létající hvězdy“.) Příznivé a nepříznivé směry pro člověka souvisí s  devítiletým cyklem, takže závisí na vašem roku narození a na vašem pohlaví.

Nebojte se přehnaných nároků na přesnost, z 8 směrů, 8 světových stran, se kterými feng-šuej v základě pracuje, jsou pro vás vždy 4 ty šťastnější. 🙂

Zjistíte ho snadno podle této pomůcky: sečtěte všechna čísla vašeho roku narození až po jednociferné číslo ( příklad: 1+9+6+2=18 1+8=9 )
Výsledné číslo muži odečtou od 11 ( 11- 9=2 )
Ženy k němu naopak přičtou 4 (9+4=13 1+3=(vždy sčítáme až k jednocifernému číslu)

Takže v tomto příkladu ženy narozené v roce 1962 mají číslo Kua 4, muži narození v tomto roce mají číslo Kua 2.
Pokud jste se narodili v lednu, nebo začátkem února před začátkem nového čínského roku, počítejte s rokem předchozím (např. zrozenci  12. 1. 1978 pracují s rokem 1977)

Pokud nevíte začátek nového čínského roku v roce vašeho narození, použijte 5. únor.
(Pozor, jde tu o čínský solární rok – ten začína vždy kolem 3. – 5. února)

A teď už je to jednoduché, budete patřit do západní, nebo východní skupiny:

Pro čísla 2, 6, 7, 8 jsou výhodné směry jihozápad, západ, severozápad a severovýchod
Pro lidi s čísly: 1, 3, 4, 9 jsou výhodné oblasti a směry:
východ, jihovýchod, jih a sever

číslo 5 je ve středu, nemá žádný směr, ženy přiřazujeme k 8,
muže ke 2 (oba jsou v západní skupině)

Pro větší přesnost se podívejte na tuto tabulku, šťastné směry jsou seřazeny sestupně, nejvýhodnější je tzv. směr úspěchu:

Vaše číslo Kua 1 2 3 4 6 7 8 9
směr úspěchu JV SV J S Z SZ JZ V
směr zdraví V Z S J SV JZ SZ JV
směr lásky J SZ JV V JZ SV Z S
směr osobního růstu S JZ V JV SZ Z SV J

 

následují samozřejmě i nešťastné, nebo spíš méně šťastné směry, opět jsou seřazeny sestupně, ten úplně dole je nejméně příznivý:

Vaše číslo Kua 1 2 3 4 6 7 8 9
směr smůly Z V JZ SZ JV S J SV
směr 5 duchů SV JV SZ JZ V J S Z
směr 6 démonů SZ J SV Z S JV V JZ
směr naprosté ztráty JZ S Z SV J V JV SZ

 

Názvy těchto směrů se mohou lišit, někdy bývají poetické, někdy víc dramatické, ale stále označují jen vzdálenost od neutrálu, na lepší nebo horší stranu.

Vlivům prostředí – prostoru a času – nemůžeme uniknout. Můžeme je jen využít. Zjistěte si svůj šťastný směr a prozkoumejte, kde jej můžete využít. Podívejte se také jak devítiletý cyklus čísel Kua ovlivní vaši osobní energii v letošním roce: „Rok 2020 v devítiletém cyklu“

Vždyť každé zlepšení posunuje k lepšímu celý náš život. 🙂

 

 

Milena Moudrá
Jsem architektka, konzultantka Feng-šuej a specializuji se na odstraňování únavy. Pomáhám lidem zařídit prostor tak, aby je podporoval v jejich cílech, a aby neztráceli sílu na zbytečných překážkách. Můj příběh najdete zde.>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.