Listopad – měsíc Vepře v roce Vepře

 

Máme listopad a to je měsíc Vepře, měsíc užívání si toho klasického hygge – pohody, když je venku tma a prší, ale uvnitř je teplo, útulno, vůně dobrého jídla, svíčky, oheň a dobrá společnost.

Je to měsíc plný pohody a užívání si výsledků celého roku. A v letošním roce Vepře na nás energie měsíce Vepře doléhají dvojnásob. Tak si je pojďme užít.

Zima se blíží – zapalte oheň!

Zima se blíží“ – tedy ta také, ale blíží se čas kovové Krysy (Celé nové dvanáctiletí) a to bude fičák. To nebude čas odpočinku. Teď je potřeba se uvolnit, zrelaxovat, nabrat síly. Promasírovat svaly před novým začátkem.

Teď už nic nedohoníte, zapomeňte na paniku (Už zase budou Vánoce! 😀 ) Ano, mnoho lidí čeká stres, shánění dárků,… Ta představa není jen velmi frustrující, ale také velmi vyčerpávající a proto si teď musíte dopřávat to nejlepší.

Odpočinek, teplo domova, pevné zázemí, dobré jídlo i pití, vůně i barvy… Prostě se mějte dobře.

Prohlubuje se temnota, přibývá zimy. Čas Vepře přináší energii vody – plynutí a chladu. Všechen oheň si tak musíme přidávat sami, v čase obsažen není. Musíme si vyrovnat vnější zimu teplem uvnitř. Nejen teplými nápoji a stravou, ale i skutečným teplem, barvami a materiály, které nás nejen povzbudí a rozveselí, ale hlavně udrží v teple a v pohodě.

Vytvořte si atmosféru uvolnění a útulnosti. Pohodové místo, kde můžete spočinout a jen tak si užívat slasti nicnedělání. Důležité je, abyste se cítili příjemně, uvolněně a chvíle odpočinku si skutečně užívali do sytosti.

Také začíná doba předvánočního zdobení, neofrfňujte se nad ním, naopak využijte výzdobu tak, abyste měli pocit hojnosti.

Čas Vepře je také doba pro přátelství, pro příjemně trávený čas v dobré společnosti, pro příjemné posezení u dobrého jídla a pití. Výborným zdrojem ohně je svařené víno, ale pozor ať to s ohnivou vodou nepřeženete. (Letos, a teď v listopadu to nebezpečí je, pozor si musí dávat zvlášť Hadi)

Buďte co nejvíc v klidu a pohodě a dávejte si jen jednoduché cíle

V listopadu začíná období, kdy vládnou nejslabší energie v roce. Nemáme žádnou oporu energií z okolí.

Pokud se do něčeho pustíme, musíme do toho dát svoji vlastní energii – tedy bude nás to vyčerpávat. Proto byste v listopadu neměli dělat nic náročného. Nevyčerpávejte své energie v období, kdy jsme nejslabší. Pokud si tedy dáváte ještě nějaké cíle, pak to musí být něco, co vás rozhodně nevyčerpá. Naopak, musí to být něco, co vás nadchne a co vás energií může nabíjet. Vládne nám Vepř a ten má rád klídek, pohodu a žádný stres.

Teď už nic nedohoníme, teď je doba relaxace, odpočinku, užívání si plodů své práce.

A také plynutí – jako voda, překážky Vepř nepřekonává, ale obchází. Využijte snadnou cestu. Nekomplikujte si život, doba Vepře podporuje jednoduchá řešení.

Jak si uspořádat svůj pracovní prostor, abyste zbytečně neztráceli síly, jsem sepsala v E-booku Jak si uspořádat pracoviště.

Vepř je velkorysý

Vepř je znamení poživačné – a šťastné. Vepř je také velkorysý. Ted je čas dávání a přijímání. Pokud něco potřebujete, řekněte si o to a s největší pravděpodobností to dostanete. Čas je tomu nakloněn.

Je to energie hojnosti a jistoty, že nám nic nechybí, že se máme dobře.

Nejlepší je mít pocit, že máme nadbytek, o který se můžeme rádi podělit s těmi, kterým se možná nedaří tak dobře jako nám. A to také máme udělat, ale pozor, ne na svůj úkor! Vy, kteří rozdáváte, si dejte pozor ať se nerozdáte příliš.

Ať nerozdáte všechnu svou energii, své zdroje. Vepř má rád, když se všichni máme dobře, tak na sebe nezapomeňte!

Milena Moudrá
Jsem architektka, konzultantka Feng-šuej a specializuji se na odstraňování únavy. Pomáhám lidem zařídit prostor tak, aby je podporoval v jejich cílech, a aby neztráceli sílu na zbytečných překážkách. Můj příběh najdete zde.>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.