Leden – měsíc Buvola

Stihněte plány ještě v roce Psa

Je leden, energie temné hlubiny, noci a spánku.
Ale přes všechny zimní deprese, tmu a zimu máme ještě koneček roku Psa a můžeme ho ještě využít k přípravám.

K přípravám, plánům a také ke kontrole, jestli nám vše funguje.

Pes podporuje dokončování. Tak tyto energie času využijme k dokončení plánů pro nadcházející rok. Pes je ochranář, tak to je ještě náš úkol: zkontrolovat si, jestli máme vše zabezpečeno, úrodu uloženou, majetky zajištěné zámky i smlouvami (přečtěte si na pojistkách i to co je malým písmem..). A dbejte na to mít rezervy. Vepř, jeho rok začíná 5. února, totiž nemá rád nejistotu.

Také je teď ještě čas k bilancování. Vyhodnotit co se nám povedlo a co jsme nezvládli. A navazovat jen na to povedené. 🙂

Udělat si plán, i finanční. Pes nám pomůže uhlídat rozpočtovou realitu. Myslete na jasné výsledky – každý pes funguje nejlépe když dostává jasné povely a přesná data.

V nadcházejícím roce Vepře toho už tolik nevymyslíme, bude to rok o užívání si toho co máme.

Nepřepálit start

Leden je období nejhlubší tmy a zimy. Sice už se odrážíme k energiím celého roku, ale stále jsme v temných hlubinách této vodní energie. Tak si musíme uvědomit, že teď ještě není ten start.
Teď je období příprav.
Jistě, psychika už pracuje, už jsme měli čas na zamyšlení se nad svým životem a teď chceme udělat ten posun i ve fyzickém světě.

Nenechme se ale strhnout k příliš rychlým výkonům, teď je doba příprav, připravujeme se na celý nový rok. Teď brousíme ty srpy pro letní sklizeň.
Takže zachovejme klid.

Začněte s přípravami tak, aby rozjezd byl plynulý. Nemusíte se dostat z nuly na stovku za pár vteřin, může to trvat týdny, i měsíce. Ale pak pojedete, nevyčerpáte všechno palivo (= nadšení) v prvních 14 dnech.

Netlač vodu

Energie času jsou v čínském horoskopu pojmenovány po zvířatech, protože tak si snáze představíme jak se ta která energie projevuje.

A leden je měsícem Buvola
Buvol – představte si, jak se toto tažné zvíře brodí blátem, jak postupuje pomalu, ale nezadržitelně vpřed.

Nezkoušejte ho zastavit, ale ani urychlit. Když ho budete příliš popohánět, obrátí se a rozdupe vás. Takové jsou energie tohoto měsíce. Je to jako voda, hluboká voda a její pohyb je pomalý. Už to není bystřina prudce tekoucí v době prosincové krysy, teď je to široký tok pomalu se prodírající nížinou.

Takže se nevrhejte vpřed, nesnažte se vodu tlačit (ani buvola :-)!) Ale také se nezastavujte.

Už máte vymyšlené čeho chcete v novém roce dosáhnout, teď je období rozhodnutí a příprav. Buvol je nejsilnější ze zvířat horoskopu, využijte jeho energii ke svému prospěchu. Buvolí síla vám pomůže udělat silný a také realistický plán.

Klidně věnujte celý leden přípravám.

Začněte pozvolna, ať vám nedojdou síly před cílem.
Jestli chcete uběhnout maraton, teď si sežeňte trenéra a kupte běžecké boty. Jestli se chcete naučit cizí jazyk, pořiďte si učitele a učebnice..

Udělejte si pro změny prostor

Feng šuej, jako praktický nástroj k ovlivňování našeho života, je jedním z prvních pomocníků. Pokud si chcete do života vpustit nějakou změnu, musíte pro ni udělat místo. A nejen v myšlenkách, ale i fyzicky. Pokud bude váš prostor, váš život, zaplněn, nebude místo pro nové – pro nové věci, ale ani pro nové zážitky, nové možnosti, nové akce, nové přátele. A ani pro nové myšlenky a nápady.

Nezapomeňte se tak zbavit všeho starého, co by vám v novém roce, v novém životě, překáželo. Ať neztrácíte síly na zbytečných překážkách.

🙂

 

 

Milena Moudrá
Jsem architektka, konzultantka Feng-šuej a specializuji se na odstraňování únavy. Pomáhám lidem zařídit prostor tak, aby je podporoval v jejich cílech, a aby neztráceli sílu na zbytečných překážkách. Můj příběh najdete zde.>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.