Je to Vaše vizitka!

 „…jak je důležité mít vizitku na dveřích. Zvláštní, ale teď, vždy když přicházím, tak jsem šťastná, že jdu opravdu k sobě domů.“

Tato skvělá věta mne potěšila v referenci, kterou jsem dostala na svou konzultaci (celou referenci najdete tady: Reference.) Skvělá proto, že krásně vystihuje výsledky úprav prostoru podle Feng-šuej: Je to pro získání více energie, radosti a životního štěstí. 

Vstupní dveře jsou jedním z nejdůležitějších míst každého bytu nebo domu. Možná si to nemyslíte, ale práh domu není nic obyčejného, je to rituální místo. Tady vstupujeme do svého. Můj dům – můj hrad.

A často tento vstup trochu zanedbáme, začínáme „bydlet“ až za dveřmi a na Jmenovku na dveřích příjde řada až na konec. Nebo vůbec 🙁

Jasně, je to drobnost, tak se mezi velkými akcemi stěhování snadno přehlédne. Samotné se mi to stalo, najednou jsem zjistila, že už 14 dní bydlím, se všemi (skoro) svými věcmi, už i návštěvy přijímám, a jmenovku nemám! Rychlá objednávka online to vyřešila. Je to jednoduché a vypadá rozumně. A až uvidím nějakou úžasnější, tak si ji pořídím 🙂

Vizitky si pořizujte v té nejlepší kvalitě, jakou si můžete dovolit.

To se týká vizitek osobních i pracovních, ale i jmenovek na vašich vstupních dveřích. Je tam vaše jméno, takže kvalita je opravdu důležitá, a neostýchejte se případně uvést všechny tituly, které máte, ve střední evropě je to zvykem. Na jejich získání jste vynaložili své vlastní síly.

Můžete si říct, že ti, kteří vás znají, vědí kde bydlíte, a ostatním to může být jedno. To je pravda, ale jmenovky na dveřích tam nejsou kvůli jiným lidem, jsou důležité pro vás samotné. Jsou důležité pro vaši osobní energii.

Jmenovka na dveřích patří mezi rituální předměty, kterými si vymezujete svůj prostor. V našich krajích to jsou vizitka, schránka na dopisy, rohožka, číslo domu, osvětlení. Je to to místo, kde začíná váš vlastní prostor, ten váš dům – váš hrad.

Vizitka se jménem je důležitá na brance, na hlavních vstupních dveřích, v činžovních domech také na dveřích bytu (! v současnosti je to častý nešvar – bytové dveře beze jména). Ve společném bytě si označte svůj pokoj, když ne jmenovkou, tak alespoň nějakým svým osobním symbolem.

Jmenovky na pracovišti jsou zvláště důležité, psala jsem o nich v ebooku Pro úspěch v práci.
Vizitky se umisťují nahoru, na a nad rovinu zraku.

Výše umístěné jméno je významnější. To je důležité na pracovišti, doma hlavně pro ty, kdo oznamují i jména svých psů a kočiček – jejich jména by určitě měly být až pod vašimi.

Pokud se stěhujete a delší dobu přenášíte věci ze „starého“ do „nového“, může ve vašem životě zavládnout opravdový chaos, zmatek, který zapůsobí na všechny oblasti života. Tuto situaci ujasníte umístěním vizitky, tam kde je vizitka, tam je to vaše. I když předměty zůstaly ve starém, váš život je zde.

A pozor, žádné fixou napsané na nálepce, ani „dočasně“. Není problém nechat si udělat vizitku v kvalitě, která se vám bude líbit. Provizória jsou kompromisy s čertem, a mohou do provizoria stáhnout celý váš život.

Jsou to někdy detaily, z kterých se skládá náš život, a také náš prostor, který ho ovlivňuje. Jde nejen o odstranění překážek, ale i o doplnění, úpravu, tak aby náš prostor byl skutečně pro nás. Aby nás podporoval v našem životě, pomáhal v dosahování našich cílů. A abychom neztráceli zbytečně síly. 🙂

 

 

Milena Moudrá
Jsem architektka, konzultantka Feng-šuej a specializuji se na odstraňování únavy. Pomáhám lidem zařídit prostor tak, aby je podporoval v jejich cílech, a aby neztráceli sílu na zbytečných překážkách. Můj příběh najdete zde.>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.