Jak jsem se setkala s Feng-šuej a co je pro mne stále jeho největším přínosem

 

 

Pomocí Feng-šuej můžeme zlepšit svůj život: své zdraví, své partnerské vztahy, svou úspěšnost v práci i při vydělávání peněz… To se většinou dozvíme, když se s touto technikou setkáváme poprvé. Ale co si pod tím má člověk představit? Často při svých přednáškách, nebo konzultacích dostávám otázku jak jsem se k Feng-šuej dostala já.

Popíšu tady svou vlastní první zkušenost s Feng-šuej, také o ní píšu na stránce O MNĚ:

Byla jsem s malými dětmi na chatě. Aby byly na čerstvém vzduchu, v přírodě, v lese… Ten rok bylo dost deštivé léto a chatička, kde jsem byla s miminem a batoletem, byla velmi malá, venku mokrá tráva, no trávila jsem spoustu času na pár metrech čtverečních, se dvěma mrňaty (a s tchýní).

Vždy, když jsme zajeli do města, kupovala jsem si časopisy, ve volných chvílích jsem si četla. Náhodou jsem si koupila časopis Baraka, monotematické číslo, celé o Feng-šuej.

Měla jsem tenkrát štěstí na první setkání s kvalitní literaturou. O Feng-šuej (stejně jako o všm ostatním) vychází řada textů i knih různé kvality.

Chatička byla opravdu velmi malá, jedna místnost se vstupem na jídelní verandu a s kuchyňským/skladovacim koutem. A se dveřmi do druhé, symetrické poloviny, kterou užívala má tchýně.

Asi takto:

Z Médi Pusíka (to byl časopis pro velmi malé děti) jsem vyrobila závěsný mobil – papírové rybičky zavěšené na nitkách (náhodou byl právě v tomhle čísle) a podle metody, kterou jsem začala zkoumat, jsem jej zavěsila na místo největšího provozu. Tak, aby se musel obcházet. Přesunula jsem i závěs oddělující kuchyňku, takže cesta se prodloužila (asi o 2 kroky 🙂 ).

 

Tak v místě kde jsem se ‚točila na patě‘ visely rybičky a místo otáčení na místě se začalo chodit obloukem.

Tato jednoduchá úprava nesmírně odlehčila, uvolnila prostor i vnímání prostoru.

Ano, uvolnění, pocit svobody, volnosti, pocit že můžu dýchat je pro mne největším přínosem, který mi úprava prostoru podle Feng-šuej dala. Jako když se ze zavřené krabice otevřou dveře. Bylo to opravdu ohromující uvolnění, vůbec jsem před tím netušila, že se cítím tak stísněně.

Tento efekt vznikl, nebo jsem si ho uvědomila, asi během 3 dnů.

Také jsem udělala další úpravy – nade dveře ke tchýni jsem pověsila velké sluníčko. To nefungovalo 🙂 – možná proto, že na druhé straně mělo terč na šipky? Ale nejspíš proto, že takhle Feng-šuej opravdu nefunguje.

 

 

 

A za dvouvařič jsem opřela nízké zrcadlo, ve kterém se odrážely ty hrnce. To zabralo – když vidíme velký (dvojnásobný) výsledek své práce, je to potěšující pocit a také zrcadlo odráží energii k nám, do místnosti. Zrcadlo, zrcadlovou plochu za vařičem mohu každému doporučit.

 

 

Ovšem největší zisk jsem měla z lepšího proudění energie.

Při úpravách, kterými chceme zlepšit svůj život totiž nejde o výzdobu ani o barvy a materiály. V prvním plánu nejde o design, jde o energii. O živou energii čchi, o její proudění. Teprve když máme energii, můžeme ji nějak ‚tvarovat‘.

Energie čchi proudí tam, kde se pohybujeme a její pohyb je plynulý. Pohybuje se po křivkách, teče jako voda. Nedělá kroky, neotáčí se na místě. Můžeme si ji představit jako když jedeme na kole, nebo na lyžích. Obloučky jsou skvělé, otočit se na místě do pravého úhlu prakticky nejde. Na ten pravoúhlý (nebo i větší) obrat na místě se musíme zastavit. A když se energie zastaví, zastaví se ten  životní proud, energie je zablokovaná.

Pro mne osobně je stále ještě největším přínosem uvolnění, pocit svobody, volnosti, pocit že můžu dýchat a žít, který mi úprava prostoru podle Feng-šuej dala.

Kupuji si všechny knihy o Feng-šuej, zúčastňuji se všech možných kurzů, stále se dozvídám něco nového, studium Feng-šuej je práce na celý život. Ale základem je pořád energie čchi a její proudění. Je to ta životní energie, která nám přináší uvolnění, radost, zdraví a vůbec všechny životní úspěchy.

Tak se při svých konzultacích stále vracím k začátku, k základní energii čchi a jejímu proudění. Zrcadla, křišťálky, symboly fungují, změny barev i materiálů také, ale nejprve musí proudit energie, když je čchi zablokovaná, jsou všechny nápravné prostředky slabé.

 

Milena Moudrá
Jsem architektka, konzultantka Feng-šuej a specializuji se na odstraňování únavy. Pomáhám lidem zařídit prostor tak, aby je podporoval v jejich cílech, a aby neztráceli sílu na zbytečných překážkách. Můj příběh najdete zde.>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.