9 hvězd roku 2020

Letos máme rok Krysy a Kovu (jang), nazývaný běžně „rok Kovové Krysy.“ Jde o dvanáctiletý cyklus opakujících se energií, tzv. zvířat. Podle zvířat se tyto energie jmenují proto, abychom si snáze dokázali představit jejich projevy, (není zde žádná zoologie 🙂 ) V kombinaci s 5 prvky, vždy v jinovém nebo jangovém tvaru vzniká vlastně šedesátiletý cyklus.
Dalším cyklem, který se s nimi prolíná, je devítiletý cyklus čísel Kua (nebo též Devíti hvězd.)  Ten se hodně používá ve Feng-šuej, s osobními vztahy ke světovým stranám.
Základní tabulku 9 čísel, nebo také „magický čtverec“ asi znáte, pracuje se s ní ve Feng-šuej prostoru:

Astrologie Feng-šuej může člověku prospět, protože pomáhá jednat v souladu s převažující energií a nikoli v protikladu k ní. Energie roku narození ovlivňuje naši osobní energii čchi. Svoje číslo Kua a související směry zjistíte v článku „Najděte svůj šťastný směr“

Energie každého roku ovlivňují osobní čchi, a některé záležitosti tak mohou usnadnit, jiné naopak zbrzdit či zkomplikovat.

Devět hvězd/čísel Kua ovlivňuje proudění energie čchi v těle i na Zemi. Mají vliv na energii a vlivy světových stran (Osm směrů). V čase se tyto energie (hvězdy) pohybují (létají). Letošní rok začíná podle čínské astrologie 4. února v 10:05 h. a letos je rok čísla 7, tato hvězda vlétla do středu. Kov, Kovová energie bude ovlivňovat celé nové dvanáctiletí. A letošní rok je tu Kovová Krysa a sedmička, která je také energií Kovu.

Energie tohoto roku tak budou hodně o práci a penězích. Jak na to, abychom v práci neztráceli síly zbytečně najdete ZDE

Tabulka (magický čtverec) pro tento rok vypadá takto:

Tak vy, co jste se narodili v letech Kua 7 se letos budete cítit ve středu všeho dění, svět kolem vás bude plný změn. Ale vám se nedoporučuje iniciovat, zahajovat cokoli nového.

Energie středu je silná, ale nevypočitatelná. Budete získávat hodně podpory od okolí, ale cokoliv zahájíte bude příští rok jinak a budete muset své plány změnit. Tento rok držte krok se změnami a nesnažte se je ovládnout. Využívejte příležitostí, které se naskytnou ale nesnažte se vytvářet nové.

8: Tento rok, se budete cítit dobře, je vhodný pro plány do budoucna, i pro organizační záležitosti. Letos vám snáze půjde zaujmout vedoucí postavení, váš vliv vzroste.

Můžete se také cítit disciplinovanější a odpovědnější. Vhodný rok pro vytyčení dlouhodobých plánů, a to v osobní i v  pracovní oblasti – vhodný čas pro reorganizace (půjde vám to dobře).

9: Letošní rok by pro vás mohl být finančně výhodný. Snadněji dosáhnete zisku, snadněji dokončíte své projekty, i dlouhodobé.

Je to výhodný rok pro prodávání (i pro žádost o zvýšení platu.) Také dobrý rok pro zakládání nové firmy, pro začátek nových projektů.

1: Nebude vám chybět motivace a budete tvrdě pracovat. Rok u vás podporuje soutěživost. Dejte si pozor na přepracování, můžete mít pocit, že všechno zvládnete a přehnat to.

Také je to doba dobré intuice. Celkově dobrý rok pro růst ve všech oblastech.

2: Mimořádně příjemný rok. V tomto roce se budete snáze prosazovat v rodině i v zaměstnání. 

Výborný čas na zlepšení své značky, svého jména. Okolí si vás všimne. Dobrý rok pro právníky.

3: Letošní rok pocítíte největší rozdíl v tomto cyklu: z loňského zářivého ohně jste se přesunuli k chladné vodě. Její tichá, klidná energie je velmi odlišná od čchi předchozích let.

Snažte se využít situace, takové jaké jsou, a pracujte na sobě, na vylepšení dovedností (svých nebo i své firmy). Buďte opatrní, je tu nebezpečí spojené se změnami. A také možnost finančních potíží v důsledku optimismu předchozích let.

4: Usedlá a vyvážená energie tohoto letošního směru podporuje pomalý a vyvážený pokrok. Podporuje rodinný život a zlepšování vztahů.

Neriskujte, snažte se vytěžit co nejvíc z toho co máte.

5:  Vaše ambice prudce stoupnou. Tato povzbuzující energie je ideální pro nové začátky, v osobním a hlavně v pracovním životě.

Vhodný rok pro nové aktivity, případně o snahu dosáhnout dokonalosti v současných. V pracovní oblasti podporuje technické inovace a aktualizace.

6: Letos se budete cítit mimořádně dobře. Budete cítit více tvůrčích sil, zlepší se vaše komunikační schopnosti, zatoužíte po cestování. Vhodná doba na spolupráci s médii.

Vhodná doba pro jakékoli nové začátky a pro rozvoj. Pokrok půjde pomaleji než loni, ale bude vás stát méně sil.

Podívejte se jaká Hvězda (číslo Kua) bude ovlivňovat váš rok a zkuste z tohoto vlivu vytěžit co nejvíce. To je cílem Feng-šuej – pomáhat vést snazší a veselejší život 🙂

Milena Moudrá
Jsem architektka, konzultantka Feng-šuej a specializuji se na odstraňování únavy. Pomáhám lidem zařídit prostor tak, aby je podporoval v jejich cílech, a aby neztráceli sílu na zbytečných překážkách. Můj příběh najdete zde.>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.