3 hlavní směrové pohromy roku Buvola

My, na západě, většinou nejsme zvyklí zabývat se vlivy času na naši činnost, na náš život, považujeme je za nevýznamné, zanedbatelné. A musím přiznat, že já také dávám přednost změnám v prostoru, před radami týkajících se času.

Právě proto, že nejsme zvyklí se časem zabývat, pomíjíme tyto rady, a pak nemají praktický efekt. Ale přesto, když je tady ta příležitost, zkuste se na ně podívat a využít je. Vždyť je zbytečné potýkat se s překážkami, které nejsou nutné.

Každý rok se podle praktiků Feng-šuej přesunují směry a oblasti na které je lepší si dávat pozor. Není to s těmi „pohromami“ až tak dramatické, ale pokud můžeme, je lepší se nepříjemnostem vyhnout.

Tyto tři hlavní pohromy týkající se směrů a prostoru se nazývají:

  • Velkovévoda Jupiter
  • Žlutá pětka
  • Tři zabijáci

„Velkovévoda Jupiter“ 

je roční pohroma působící na patnáctistupňový úhel prostoru odpovídající směru zvířecího znamení roku. Tedy proti němu, letos „útočí¨ proti Buvolovi, ze směru Kozy.

Není dobré se tímto směrem dívat, ani tímto směrem cestovat a už vůbec ne, se stěhovat. Platí na poměrně úzký úhel 15°. 

Proti směru Buvola, je to směr Kozy, ve stupních 202,5°- 217,5° (počítáno klasicky od severu, na obrázcích používám tradiční fengšuistické umístění : Jih je nahoře!) a je to také opačný směr – ke znamení Buvola 22,5°- 37,5°

„Žlutá pětka“

Každý rok je také potřeba se podívat kam se přestěhovala tzv. „žlutá pětka“ v našem prostoru, doma i v kanceláři. Tento vliv se týká nemovitostí, a jak se o ně starat, toužíte-li po blahobytu a úspěšném životě.

Žlutá pětka přináší smůlu ve formě ztrát, nemocí, nehod a překážek v postupu. Každý rok se postižený směr mění. V roce 2021 je pětka na jihovýchodě. (Jedná se o 45° úhel, ze středu prostoru směrem na jihovýchod.) A protější směr – letos severozápadní – je dobré také udržovat v klidu.

V sektoru zasaženém žlutou pětkou je potřeba upustit od jakýchkoli přestaveb i renovací. Ponechte tu oblast nerušenou, abyste ji neaktivizovali. Pokud už musíte podniknout nějaké úpravy a změny, třeba když malujete celý byt, postarejte se o to, aby práce letos nezačínaly v jihovýchodním sektoru.

Jestli máte v tomto sektoru kuchyni, je to letos dobré, protože ta je vždy zdrojem tak dobré energie čchi, že smůlu žluté pětky přemůže. Nebo také koupelnu a wc, což jsou místnosti, které by se v zásadě neměly nikdy nijak „oživovat“.

„Tři zabijáci“

Největší problematická oblast s malebným názvem Tři zabijáci zabírá celý 90° úsek. Letošní rok – 2021 – je to celý východní sektor domu.  A je opravdu dobré se zde vyhnout všem přístavbám a renovacím. Je to obtížné tabu, protože zabírá opravdu velkou část prostoru.

Léčbou proti Třem zabijákům je letos jasné osvětlení celého východního sektoru. A také se doporučuje zavěsit sem větrné zvonky.

Tady jsem zakreslila všechny letošní obtížné oblasti dohromady.

Milena Moudrá
Jsem architektka, konzultantka Feng-šuej a specializuji se na odstraňování únavy. Pomáhám lidem zařídit prostor tak, aby je podporoval v jejich cílech, a aby neztráceli sílu na zbytečných překážkách. Můj příběh najdete zde.>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.