Také si myslíte, že s pomocí zrcadel prosvětlíte tmavé kouty?

Je to častá chyba. Ale zrcadlo odráží jen své okolí a ve tmě budete mít jen dvojnásobek tmy. Takže zrcadlo musí být na světle, a pak může světlo odrážet (třeba i do tmavých koutů).

Zrcadlo má 2 efekty – hlavním je zrcadlení, odráží vše, co do něj přichází (světlo, energie, tvary, barvy, předměty..)
a omyl s „prosvětlováním“  jsem už víckrát viděla. Nejčastěji v různých tmavých chodbách. Lidé si pořídí zrcadlo, ale zapomenou na světlo, které tím zrcadlem potřebujeme odrážet.

A pak je tu prostor „za zrcadlem“, druhý zrcadlový efekt – opticky nám přidává prostor. Dejte si pozor na to, co zrcadlo odráží, protože každý nepořádek, i jiné nepříjemnosti se zrcadlem zdvojnásobí. 

Ale zase, když máme něco skvělého, můžeme to pomocí zrcadel rozmnožit. 🙂

Zrcadla se tak často používají k úpravám prostoru, že se dokonce v některých knihách označují jako takový aspirin pro Feng-šuej. Dejte si ale pozor, ať léčba není horší než původní potíž!

Jejich snadné použití skutečně svádí k používání jako aspirin (nebo ibalgin?) na všechny možné neduhy. Ale stejně jako u léků dejte pozor na vedlejší účinky. Pro Feng-šuej, tedy s cílem změnit, zlepšit svůj život, používejte zrcadla opatrně, snažte se spíše nepřidávat další k těm co už běžně doma máte. Prostě, používejte je jako lék – nechte si poradit odborníkem a nezvyšujte dávky.


Tady je pár rad pro používání zrcadel:

Zrcadla používejte velká, abyste se viděli celí, i s aurou! (To je ještě cca 20 cm kolem těla.) V zrcadlech nad umyvadlem ať se vidíte až po srdeční čakru.

Nepoužívejte zrcadla zašlá. popraskaná, rozbitá nebo jakkoliv dělená (neslyšeli jste o sedmi letech neštěstí?) Tam by se nikdo neměl dívat. Týká se to i módních zrcadlových dlaždic 🙁

Také byste se neměli vidět když spíte. Jistě, když spíte, tak se nedíváte, ale prostě byste se neměli odrážet v zrcadle, když ležíte v posteli a chcete spát. K tomu se objevuje řada různých vysvětlujících teorií, ale Feng-šuej je praktika – vychází z praxe. A ta nám říká, že do ložnice zrcadla nepatří. Vyhněte se i jiným lesklým povrchům, které odrážejí podobně jako zrcadla. (Televizní obrazovky, zasklené skříňky s černým vnitřkem, vysoceleskle lakované skříně…)

Tmavá zrcadla se hodí pro temné záležitosti, do barů, heren apod., ne pro denní život.

Nikdy si nesedejte zády k zrcadlu. Zrcadlo za zády působí jako otevřené okno. Oslabuje vaši ‚stranu želvy‘ a všechny energie, které se v něm odráží na vás útočí ze zcela nechráněného směru.

Dejte pozor ať se nevidíte v zrcadle při práci. Byli byste dvojnásob unavení. To se netýká jen velkých zrcadel, třeba v kadeřnictví, ale také i drobných zrcátek, které lidi používají ke kontrole detailů makeupu. 

Také se nedívejte do zrcadla při jídle. Naopak jídlo, jídelní stůl s mísou ovoce, ale i třeba hrnce při vaření jsou vděčným objektem pro zrcadlení.

Zrcadla se ve Feng-šuej skutečně používají k vedení živé energie čchi, odrážení sha (negativní energie), k doplňování prostorů (a energií), které nám chybí, ale je potřeba vědět co děláme.

Doufám že vám těchto pár rad pomůže vyhnout se největším chybám 🙂

 

 

Milena Moudrá
Jsem architektka, konzultantka Feng-šuej a specializuji se na odstraňování únavy. Pomáhám lidem zařídit prostor tak, aby je podporoval v jejich cílech, a aby neztráceli sílu na zbytečných překážkách. Můj příběh najdete zde.>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.