Těšíte se na velikonoce? A připravujete se na ně?

Je pravda, že pro mnohé z nás jsou velikonoce se svými rituály jen matoucí obtíží a zdržením v řadě pracovních dní a osobních zájmů.

Velikonoční rituály někdo prožívá více, jiný vůbec. A když se chcete zúčastnit některého z nich (barvení vajíček, koledování…), pak váš zážitek závisí na vašich přípravách.

To, jak se na obřadu – rituálu podílíte má velký vliv na zážitek, kterého se vám dostane. Souvisí to i s delšími přípravami, jak fyzickými (půst, pití většího množství vody, abstinence od alkoholu, od cukru, nebo jiných drog…), tak mentálními. Mentální příprava nejen modlitbou, ale i zpomalením svého tempa, meditací, ujasněním svých záměrů, rozpoznání svých strachů a obav.

Rituály nejsou samoúčelné, pomáhají nám vstoupit do přítomného okamžiku. A pomáhají nám s naší osobní proměnou, s růstem, s odpoutáním se od minulosti a s přijetím životních změn. Snáze se naladíme na přicházející energie, energie nového roku, nového jara.

Každý obřad je spirituálně spojen se všemi dalšími obřady, váží se k němu podobné síly a spojují tak různé rezonance. Tradiční postupy, písně a recitace pomáhají zpřítomnit ducha obřadu.

Opravdu je nepodceňujte. Když nenabarvíte vajíčka na červeno, neznamená to, že slunce zítra nevyjde. Rituály tu nejsou kvůli vnějšímu světu, jsou tu pro nás.

Struktura času je pro náš život důležitá. Je potřeba ji vnímat, pomáhá nám ukotvit se v realitě, v tom co se skutečně děje. Čas je potřeba vnímat podobně jako prostor.

Víte kde jste na téhle Zemi? Jakým směrem jdete? Kde je umístěno vaše obydlí? Dokážete od místa kde teď právě jste ukázat k vašemu domu? Víte kde u vás vychází a kde zapadá slunce? Kdy vám na cestě svítí do očí? A také jestli jdete nahoru nebo po rovině, kde jsou úzké cesty jen pro rychlý průchod, a kde se dá posedět…

Čas je potřeba vnímat podobně strukturovaně. A pokud vstáváme každý den stejně, trávíme stejně dlouhé dny v místnostech pod umělým světlem, pak jsou pro nás velikonoce a podobné mezníky opravdu důležité.

Čas má cykly, sezóny se opakují, ale není to jen léto a zima. Těch sezón je, podle Feng-šuej v roce 8. A je dobré si určit nějaké body v kalendáři, které nás na tyto změny upozorní.

Třeba :  Vánoce – Hromnice – Velikonoce – 1. máj – Letní slunovrat – Sv. Anna – Podzimní rovnodennost – Dušičky –

Nebo můžete mít jiné orientační body – Silvestr – Masopust – letní čas – babiččiny narozeniny -začátek prázdnin -začátek školního roku – konec letního času…. Možností je celá řada, důležité je nezapomínat na ně a využít je k naladění své vlastní energie na přítomnost.

 

Milena Moudrá
Jsem architektka, konzultantka Feng-šuej a specializuji se na odstraňování únavy. Pomáhám lidem zařídit prostor tak, aby je podporoval v jejich cílech, a aby neztráceli sílu na zbytečných překážkách. Můj příběh najdete zde.>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.