Novoroční předsevzetí

Dáváte si na nový rok předsevzetí?

Už se vám stalo, že jste si dali předsevzetí co od Nového roku změníte, a ono se to jaksi, nepovedlo?

A víte kde byla chyba?
Mnozí si často vyčítají slabou vůli. Ale vůle s tím nemá co dělat, Chyba je jinde. Lidé totiž často očekávají nejen zázraky, ale přímo nemožné. A to od sebe.
Většinou se totiž vrhají do nových plánů a životních změn bez rozmyslu, bez plánu a bez přípravy.
Na Silvestra si dáme zadumanou půlhodinku, se skleničkou v ruce a vymyslíme své nové plány pro další rok. Nové začátky, nová práce, studium, postava… noví přátelé, noví partneři, nový život….
Někdy to ani nemusí být nový život, jen už se chceme někam pohnout. Tak si dáme předsevzetí, (jako vloni – teď už se to přece povede  😉 ). 

Ostatním většinou dokážeme poradit, nebo aspoň vidíme, kde na to jdou špatně

Ti, kdo se vrátí, např. z nějaké odvykací léčebny, se po návratu do původního prostředí vrací ke starým zlozvykům. V tomto případě je nám to jasné, ale sami si myslíme, že my přece změnu ve svém životě zvládneme úplně jako nic. Jak lusknutím prstů. Jedním rozhodnutím, jednou myšlenkou. Prostě si to řekneme a už je to dané, nic dalšího dělat nemusíme. A pak se divíme, že po 14 dnech z našich plánů zbývá jen špatný pocit – zas nic!

Jasně, jsou lidé, kteří dokáží ohromné věci v opravdu obtížných podmínkách, v nedostatku, na poušti… Ta poušť je ale možná vhodnější prostředí ke změně, než když jsme obklopeni spustou předmětů své minulosti.

Udělejte si pro změny prostor

Pokud si chcete do života vpustit nějakou změnu, musíte pro ni udělat místo. A nejen v myšlenkách, ale i fyzicky. Pokud bude váš prostor, váš život, zaplněn, nebude místo pro nové – pro nové věci, ale ani pro nové zážitky, nové možnosti, nové akce, nové přátele. A ani pro nové myšlenky a nápady. Feng šuej, jako praktický nástroj k ovlivňování našeho života je tady jedním z prvních pomocníků.

Praktici Feng šuej doporučují mít volných 30% prostoru. Tak, abyste mohli kdykoli přidat něco nového. Mějte volno ve spíži i v šatníku, v knihovně i v botníku, prostě všude si uvolněte místo pro nové možnosti. Není to jen místo připravené pro nové věci, je to prostor pro nové možnosti ve vašem životě.

Pokud budou mít vaše myšlenky dost prostoru, možná také zjistíte co opravdu chcete. A pak většinou nebývá tak těžké to získat. 

Každá změna je lepší než žádná

Ale možná jste příliš zajetí ve svých kolejích a je opravdu těžké udělat nějaké změny. Nebo na nich pracujete a výsledky se neukazují dost rychle.
V obou případech je dobrou pomocí udělat změny ve fyzickém světě kolem sebe. Tady je každá změna lepší než žádná. Někdy se radí třeba začít si čistit zuby druhou rukou, nebo jinak narušit své denní rutiny. Ale na to se musíte soustředit. Pokud změníte svůj prostor, budete např. chodit jinudy, sedat si na jiné místo ke stolu (protože to jinak nepůjde) apod., rozhodí vám to zajeté systémy bez každodenního úsilí. S uvolněním těchto kolejí se uvolní i váš mozek a umožní vám vidět nové situace, nové možnosti. A hlavně, umožní vám vpustit si změny do života.

Přizpůsobte svůj prostor svému novému životu

Tady dejte na dobrou radu: Zjednodušujte! Pokud chcete začít cvičit, není dobrý nápad před každým cvičením odtahovat stůl, pohovku a 4 křesla, ba ani jedno křeslo ne. Připravte si volné místo na koberci trvale.  Stejně tak, když chceme začít zvát častěji své přátele, nemůžeme mít další židle na půdě, s tím, že si je přineseme, když teda někdo přijde. Učebnici a sešit mějte po ruce, mixér na smoothie neschovávejte do špajzu,…  Když chceme začít s něčím co jsme dosud nedělali, musíme si to co nejvíc zjednodušit. Prostě se na své nové návyky připravte, ať je pak můžete provozovat bez zdržování a dlouhodobě.

Někdy je i tato příprava kamenem úrazu. Člověk se pak dostáva do situace, kdy všechny dobré úmysly ztroskotají na fyzických překážkách. Viděla jsem při svých konzultacích všechny možné případy (včetně těch uložených židlí) kdy si lidé vlastně sami kladou překážky proti uskutečnění svých plánů.

Feng-šuej nám napomůže udělat změny cíleně

V literatuře se setkáte s řadou rad, jak dosáhnout ideální harmonie. Rovnováhy. Je to ideální cíl, jako u všech těchto východních nauk. Bohužel není dosažitelný. Ideální dům či byt neexistuje 🙁 Hlavně proto, že my nejsme ideální lidé.  

Ale můžeme si vybrat. 🙂
Můžeme si vybrat své vlastní cíle a nechat se podporovat k jejich dosažení. 

A hlavně se můžeme zbavit spousty překážek, které zbytečně každodenně překonáváme na cestě k těm našim cílům.

Milena Moudrá
Jsem architektka, konzultantka Feng-šuej a specializuji se na odstraňování únavy. Pomáhám lidem zařídit prostor tak, aby je podporoval v jejich cílech, a aby neztráceli sílu na zbytečných překážkách. Můj příběh najdete zde.>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.